Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 4 людини

ДЛЯ БАТЬКІВ

Дата: 2 грудня 2021 о 18:31, Оновлено 10 листопада 2023 о 10:27
Автор: Петрук О. М.


8 ПОРАД ВІД МАТЕРІ ТЕРЕЗИ

ЯК ВИХОВУВАТИ ДІТЕЙ

Мати Тереза, яка стала прикладом жертовності та доброчинності для всіх часів, виробила надзвичайно важливі поради щодо виховання дітей, щоб останні стали радістю для батьків та гордістю суспільства.

Отже, це такі поради:

1.  Будьте уважні до того, що ви говорите своїм дітям. Дорослі недостатньо контролюють свої висловлювання, коли розмовляють з дітьми. Деякі батьки звертаючись до дитини, називаючи їх поганими словами: ледарем, дурнем, нездарою. Цим батьки і вихователі гублять дітей. Діти, піддаючись навіюванню, через деякий час, дійсно, стають недопитливими, ледачими і нездатними.

2.  Не треба лякати дітей чудовиськами, вовками, поліцією. Це не зробить їх ні розумнішими, ні добрішими.

3.  Виховуйте дітей, подаючи їм бездоганний приклад. Діти не люблять повчань і нотацій, вони хочуть бачити ваші вчинки, а не слухати ваші слова.

4.  При будь-яких обставин намагайтеся бути на висоті в очах своїх дітей. Не варто виставляти на показ свої слабкості і недоліки. Коли батьки дозволяють дітям бачити їх слабкості, діти хвилюються, втрачають орієнтацію, оскільки їм, як правило, нема більше на кого покластися.

5.  Знаходьте можливість як підтримати свою дитину, а не «опустити». Дитина, відчуває себе маленькою і слабкою і хоче мати над собою непорушний авторитет, що захищає її. Дитина завжди шукає у батьків фізичної та психологічної підтримки.

6.  Краще ніколи не бити дитину. Хоча, в крайньому випадку, якщо вона цього, дійсно, заслуговує, покарання їй нe зашкодить, але будьте обережні! Ніколи не карайте дитину, якщо ви злі. Тому що ви залишите в її пам'яті враження ненависті, злоби, а не справедливості. А для справжнього виховання дитина повинна відчувати, що ви справедливі і тому маєте рацію, караючи її.

7.  Якщо вам і доводиться покарати дитину не виражайте ні злоби, ні ворожості. Дитина швидко забуде ляпаса, але ніколи не забуде ваш погляд, повний ненависті і злоби. Ваші покарання повинні бути продиктовані не тим, що у вас «увірвався терпець», а бажанням дати зрозуміти дитині, що для її ж блага існують правила, яких потрібно дотримуватись.

8.  Робіть все для того, щоб діти не втратили довіри до Вас. Діти повинні безмежно довіряти своїм батькам і підкорятися їм. Це одне з основних правил виховання дітей в дружній і люблячій сім'ї. Так поводився Ісус в Назареті, тридцять років підкоряючись своїм батькам.

Права і обов'язки батьків

Адміністративна відповідальність батьків

Адміністративна відповідальність батьків установлюється, виходячи із вимог КпАП за ухилення від виконання покладених законом обов’язків.

Ст.184, частина 1

Систематичне ухилення від виконання обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей (за наявністю підтверджуючих документів).

Ст.184, частина1

Передбачена відповідальність  за дії, вчинені повторно протягом року після накладання адміністративного стягнення до першої частини цієї статті (за наявністю підтверджуючих документів).

С.184, частина 3

За вчинення неповнолітнім у віці 14-16 років правопорушення, яке передбачає відповідальність згідно з Кодексом про Адміністративні правопорушення.

Ст.184,  частина 4

До неповнолітніх, які не досягли 14-16 років і відповідно до ст..10 Кримінального кодексу не є суб’єктами  злочину та не можуть нести кримінальної відповідальності, застосовуються примусові заходи виховного характеру, які передбачені ст.11 Кримінального кодексу, а батьки несуть адміністративну відповідальність.

Батьки можуть нести адміністративну відповідальність і за ст..180 Кодексу за доведення неповнолітнього до стану сп’яніння (шляхом особистого прикладу або психічного чи фізичного спонукання до вживання алкогольних напоїв).

Якщо неповнолітній систематично втягується в пияцтво дорослим, то останній підлягає кримінальній відповідальності за ст..108 Кримінального кодексу.

До відома батьків!

Повна  загальна середня освіта є обов’язковою (Контитуція України, ст.53) .

Відповідальність за здобуття повної загальної середньої освіти  дітьми покладена на їхніх батьків, а дітьми, позбавленими батьківського піклування, – на осіб, які їх замінюють (Закон України про загальну середню освіту, ст.6, п.5).

Батьки або особи, які їх замінюють, зобов’язані:

  • забезпечити умови для здобуття дитиною повної загальної середньої освіти з будь-якою формою навчання;
  • постійно дбати про фізичне здоров’я, психічний стан дітей, створювати належні умови для розвитку їх природних здібностей;
  • поважати гідність дитини, виховувати працелюбність, почуття доброти, милосердя, шанобливе ставлення до сім’ї, до старших за віком, до державної і рідної мови, до народних традицій і звичаїв;
  • виховувати повагу до національних, історичних, культурних цінностей українського народу, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання та навколишнього природного середовища, любов до України (Закон про освіту, ст.59).

Відповідальність батьків за розвиток дитини у сім’ї

стаття 59 Закону України «Про освіту», яка передбачає:

  • Рівну відповідальність кожного з батьків за виховання, навчання і розвиток дитини; – Постійну турботу батьків та осіб, що їх замінюють, про фізичне здоров’я, психічний стан дітей, створення належних умов для розвитку їх природних здібностей;
  • Повагу до гідності дитини, виховання працелюбності, почуття доброти, милосердя, шанобливому до держави до рідної мови, сім’ї, старших за віком, до народних традицій та звичаїв;
  • Сприяння здобуттю дітьми освіти у закладах освіти або забезпечення повноцінної домашньої освіти відповідно до вимог щодо її змісту, рівня та обсягу;
  • Виховання поваги до законів, прав, основних свобод людини.

ЗГОДА батьків або піклувальників на обробку та поширення персональних даних їх неповнолітньої дитини.

Шановні батьки!

        У зв’язку з оголошенням карантину звертаємо Вашу увагу на необхідність посилення заходів щодо профілактики захворювання: дотримання правильного режиму дня, вітамінізації харчування, необхідність своєчасного звернення до лікарні, суворого дотримання правил особистої гігієни.          Категорично забороніть дітям відвідувати місця масового скупчення людей, обмежіть їх перебування у громадських місцях.

       Звертаємо Вашу увагу  на дотримання  дітьми правил безпеки життєдіяльності та безпечної поведінки під час карантину. Просимо перевірити справність газоприладів, електроприладів, обігрівальних пристроїв та іншої техніки, якою буде користуватись дитина за Вашої відсутності. Наголосіть, що не потрібно пускати до оселі сторонніх та малознайомих людей, спілкуватися з незнайомцями на вулиці. Подбайте, будь ласка, про те, щоб діти не перебували в місцях масового скупчення людей, не  організовували ігри на проїжджій частині, поблизу водойм, аварійних споруд, будівельних майданчиків, у безлюдних та віддалених місцях.   Радимо обговорювати напередодні те, чим дитина буде займатись упродовж наступного дня. Щиро бажаємо здоров’я! 

                                                                                                                                        З повагою дирекція школи


Рекомендації для батьків у вихованні дитини

РОДИННО-СІМЕЙНЕ ВИХОВАННЯ

Де згода в сімействі, де мир

і тишина, щасливі там люди,

блаженна сторона.

                І.П.Котляревський

         Родина – це природний осередок найглибших людських почуттів, де дитина засвоює основи моралі серцем і душею, коли розвиваються почуття доброти, чуйності, любові до всього живого. Батьки – головні природні вихователі дитини. Основний чинник у формуванні особистості – це виховний клімат сім¢ї. Рідна домівка – не тільки місце притулку, дах над головою, а й родинне вогнище, місце захисту від життєвих негараздів.

        

Рекомендації батькам :

1.     Виховує все: люди, речі, явища, але на першому місці батьки і педагоги.

Учити жити – це значить передати із серця в серце моральні багатства. І передає ці багатства той, хто з колиски пестить дитину, хто дбайливою рукою підтримує її перший крок, хто веде її за руку першою стежинкою життя. Це мати, батько і вчитель.

2.     Виховання починається із дня народження.

Перше, із чого дитина починає пізнавати світ, - це ласкава материнська усмішка, тиха колискова пісня, добрі очі, лагідні обійми. З усього цього складається перше уявлення про добро і зло.

У сімейному вихованні вирішальну роль відіграє морально-політичне обличчя батьків.

Могутньою виховною та облагороджуючою силою для дітей сім¢я стає тільки тоді, коли батько і мати бачать високу мету свого життя, живуть в ім¢я високих цілей, що збільшують їх в очах дитини.

Турбота батька і матері про здорову сім¢ю.

Справжня мудрість вихователя – батька, матері – в умінні дати дитині щастя дитинства – це спокійне домашнє вогнище.

5. Сімя – це первинний колектив українського суспільства.

Чи почуває дитина, що блага її життя – наслідок великої праці батьків, турботи люблячих її людей? Адже без них, без їхньої праці й турботи вона просто не могла б існувати. Тут криється велика небезпека – виростити людину егоїстичну, яка вважає, що головне – її особисті потреби, а все інше – другорядне. Є  лише один шлях: учити дитину робити добро для нас, батьків, вихователів; учити дітей розуміти й переживати всім серцем, що вона живе серед людей і що найглибша людська радість – жити заради когось.

6.Готових рецептів сімейного виховання немає.

Є люди, здатні тільки родити, але не здатні по-справжньому народжувати. Повнокровна й гармонійна особистість народжується материнською і батьківською мудрістю. Народження людини – велике і важке діяння, щаслива і складна праця, яка називається вихованням.


30 порад батькам школярів молодших класів

1. Любіть дитину, частіше обіймайте її.
2. Розмовляйте з дитиною, розвивайте її мовлення. Знаходьте радість у спілкуванні. Цікавтеся справами та проблемами дитини.
3. Розвивайте дитину: заохочуйте до малювання, розфарбовування, вирізання, наклеювання, ліплення. Обов’язково привчайте дитину до звички читати книжки щодня.
4. Відвідуйте театри, організовуйте сімейні екскурсії містом.
5. Надавайте перевагу повноцінному харчуванню дитини, а не розкішному одягу.
6. Обмежте перегляд телепередач, ігри на комп’ютері до 30 хв.
7. Привчайте дітей до самообслуговування, формуйте трудові навички і любов до праці.
8. Не робіть із дитини лише споживача, хай вона буде рівноправним членом сім’ї зі своїми правами й обов’язками.
9. Пам’ятайте, що кожна дитина має право на власний вияв своїх потенційних можливостей і на свою власну думку.
10. Вранці підіймайте дитину спокійно, з усмішкою та лагідним словом. Не згадуйте вчорашні прорахунки, не вживайте образливих слів.
11. Не підганяйте дитину, розрахувати час – це ваш обов’язок, якщо ж ви з цим не впорались – провини дитини в цьому немає.
12. Не відправляйте дитину до школи без сніданку: у школі вона витрачає сили.
13. Проводжаючи дитину до школи, побажайте їй успіхів.
14. Забудьте фразу: «Що ти сьогодні отримала?». Зустрічайте дитину спокійно, не ставте тисячу запитань, дайте їй розслабитися.
15. Якщо дитина замкнулася, щось її турбує, не наполягайте на поясненні її стану, хай заспокоїться, тоді все сама розкаже.
16. Зауваження вчителя вислуховуйте не в присутності дитини. Вислухавши, не влаштовуйте сварки. Говоріть із дитиною спокійно.
17. Після школи дитина повинна 2-3 години відпочити. Найоптимальніший час для виконання завдань – з 15 до 17 години.
18. Не можна виконувати завдання без перерви. Через кожні 30-40 хв. треба відпочивати 5-15 хв. залежно від віку дитини. Першокласникам потрібно кожні 15-20 хв. робити перерви на 10-15 хв.
19. Під час виконання завдань не стійте над дитиною, дайте їй попрацювати самостійно. А коли буде потрібна ваша допомога, то без крику, зі словами «не хвилюйся», «ти все вмієш», «поміркуймо разом», «згадай, як пояснював учитель», допоможіть дитині.
20. При спілкуванні з дитиною не вживайте умовностей: «Якщо ти будеш добре вчитися, то…»
21. Протягом дня знайдіть півгодини для спілкування з дитиною. У цей час найважливішими повинні бути справи дитини, її біль, її радощі.
22. У сім’ї має бути єдина тактика спілкування дорослих із дитиною.
23. Завжди будьте уважними до стану здоров’я дитини.
24. Знайте, що діти люблять казки, цікаві історії, особливо перед сном, або пісню, лагідні слова. Приділіть дитині 10-15 хв. перед сном.
25. Підтримуйте дитину. Ваша щира зацікавленість у її шкільних справах і турботах, серйозне ставлення до її досягнень і можливих труднощів допоможуть дитині розвиватися.
26. Обговоріть з дитиною ті правила і норми, з якими вона зустрічається в школі. Поясніть їх необхідність.
27. Дитина ходить до школи, щоб вчитися, але їй може щось не вдаватися, це природно. Дитина має право на помилку.
28. Складіть разом із дитиною розпорядок дня, стежте за його дотриманням.
29. Підтримуйте дитину в її бажанні досягти успіху. У кожній роботі обов’язково знайдіть, за що можна її похвалити. І не просто хваліть, а розкажіть, що саме вона зробила добре.
30. Навчання – це нелегка і відповідальна праця. Школа – це важливо, але це не привід позбавляти дитину різноманіття, радості, гри…


Мобільна проблема

Шкідливий вплив мобільних телефонів (особливо на дітей).

ДЖЕРЕЛО ПОСТІЙНОГО ПОТУЖНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ 
Мобільний телефон — це джерело надвисокочастотного випромінювання, за допомогою якого і здійснюється зв’язок. Це випромінювання пригнічує тонкі електромагнітні імпульси клітин живих організмів. Найнебезпечнішою частиною мобільників є антена, саме вона продукує хвилі надвисоких частот. Вони шкідливі тим, що нагрівають організм «зсередини» на клітинному рівні. Особливо від цього потерпають ті частини тіла, які не омиваються кров’ю, а відтак залишаються поза системою терморегуляції організму. Зокрема, кришталик ока. Від внутрішнього перегрівання він руйнується і мутніє. Це проявляється різзю в очах і шумом у голові. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, користування мобільним телефоном понад 1 годину на день помітно погіршує зір та слух. 
Мозок людини, на щастя, захищенний черепною коробкою і добре постачається кров’ю, тому перегрівання йому не загрожує. Але вчені застерігають від іншого. Зокрема, під впливом потужних електромагнітних хвиль мобільного телефону може відбутися збій у продукуванні електроімпульсів, через які мозок керує роботою організму. Кілька років тому в мюнхенській клініці «Гросхадерн» за допомогою спеціального тестування довели, що постійні сигнали мобільних апаратів змінюють електроімпульси головного мозку. Медики запропонували учасникам експерименту провести тривалі переговори телефоном. До їхніх голів приєднали електроди, які записували імпульси мозку під час розмови. З’ясувалося, що у двох третин піддослідних енцефалограма засвідчила підвищену активність мозку. Річ у тім, що, прикладаючи телефон до вуха, людина опромінює себе з потужністю 25 000 міліват/см2, тоді як максимально допустима є значно меншою — 10 міліват/см2. Організм людини ж працює зі значно меншою потужністю — 0,001 міліват/см2. 

ЛІКАРІ: 
Японські медики висунули припущення, що випромінювання мобільників може пробудити антигени, які спричинюють алергійні реакції. Особливо це стосується людей, схильних до алергії. Шведські вчені після проведення досліджень людей, які користуються мобільним телефоном понад 10 років, дійшли висновку, що в них у 4 рази вищий ризик виникнення пухлин вуха. Угорські ж учені стверджують, що мобільники мають негативний вплив на якість сперми, знижуючи її втричі. Це стосується не лише тих чоловіків, які багато розмовляють телефоном, а й тих, які просто носять мобільник у кишені брюк чи на поясі. 
Невтішними висновками закінчилися й 4-річні дослідження 12 наукових колективів з 7 європейських країн. У лабораторних умовах вивчали наслідки дії на тварин і людей електромагнітних полів, подібних до тих, які генерують сотові телефони. Вони зафіксували ріст генних мутацій, до того ж в такому обсязі, з яким сама клітина не могла впоратися. 
Треба врахувати і те, що постійні розмови телефоном спричинюють також перенапруження м’язів, запалення сухожиль, зміщення хребців. Адже тіло перебуває в неприродному для нього положенні, фіксуючи трубку біля вуха. 
Проте не всі однаково сприймають випромінювання від мобільних телефонів. Є підвищена, знижена і середня радіочутливість. Більшість людей — до 80%, належать до середньої групи. Решта або до підвищеної або до зниженої чутливості. Люди зі зниженою радіочутливістю можуть жодним чином не реагувати на потужне випромінювання, тоді як з підвищеною — відчути втому й головокружіння вже після однієї телефонної розмови. 

ОБЕРЕЖНО: ДІТИ 
Англійські вчені рекомендують батькам у жодному разі не купувати мобільних телефонів дітям, молодшим за 8 років. А в старших — суворо регламентувати кількість розмов. Керівник програми «Мобільні телекомунікації і медичні дослідження», яка досліджує вплив мобільних телефонів на людський організм, відверто заявила: «Я абсолютно точно можу сказати, що не хотіла б, аби мої внуки користувалися мобільним телефоном частіше, ніж це справді потрібно». 
Міністерство охорони Росії є ще радикальнішим у цьому питанні: не рекомендує використовувати мобільні телефони до 18 років. 
Але реалії такі, що сучасні діти «активно користуються мобільниками, і не лише для розмов з батьками. Вони годинами можуть переписуватися SMS-повідомленнями, а також грати в різноманітні ігри, записані на їхніх мобільних телефонах, слухати музику (адже сучасні мобільні апарати «нашпиговані» радіоприймачами, плеєрами тощо). 

ПРАВИЛА КОРИСТУВАННЯ МОБІЛЬНИМ ТЕЛЕФОНОМ 
Звичайно, навіть припустити, що мобільні телефони заборонять, було б утопією. Адже вони роблять життя людини комфортним та інформативно насиченим. Батьки завжди можуть зв’язатися зі своїми дітьми, щоб проконтролювати їхнє місцеперебування, бізнесмени швидко розв’язують невідкладні справи, незважаючи на віддаленість відстані їх перебування тощо. Тому питання сьогодні полягає не в тому, щоб позбутися мобільників, а щоб максимально захиститися від їхнього негативного впливу. Ось що радять з цього приводу фізики та медики: 
Якщо вам доводиться багато спілкуватися мобільним телефоном, не тримайте його постійно біля вуха. Купіть собі навушники. Це частково зменшить вплив надпотужного випромінювання. 
Майте на увазі, що не всі апарати мобільних телефонів мають однакове за силою випромінювання: одні більше, другі — менше. Тому, купуючи телефон, обов’язково попросіть показати копію сертифіката на обрану вами модель, де буде зазначено, що вона відповідає вимогам стандарту FCC. А це означає, що не перевищує і так високі показники випромінювання. 
Обираючи оператора зв’язку, віддайте перевагу тому, який має найрозгалуженішу мережу ретрансляторів. Бо що більше телефон напружується в пошуках базової станції (щоб здійснити зв’язок), то більшою стає випромінювана ним доза електромагнітних хвиль. 
Не обирайте маленькі моделі мобільних телефонів, вони мають потужніше випромінювання порівняно з більшими. 
Багато хто любить розмовляти мобільним у маршрутних таксі та в машинах, щоб розважитися в дорозі. Не варто робити цього. Бо випромінювання мобільника відбиваються від металевого корпусу машини, збільшуючи потужність у кілька разів. До речі, окуляри в металевій оправі з цих само міркувань також краще знімати під час розмови. 
Набравши потрібний номер, не притискайте відразу телефон до вуха — саме під час з’єднання відбувається найпотужніше випромінювання. Тому стежте за процесом виклику, дивлячись на екран мобільника, і лише після того, як з’єднання відбулося, підносьте його до вуха. 
Тримайте телефон не ближче 2 м від ліжка, щоб віддалити себе від випромінюваного ним поля. 
Якщо на екрані вашого мобільника кількість «антенок» зменшилася, це означає що ви потрапили в зону слабкої дії сигналу. Таке трапляється в приміщеннях вокзалів, аеропортів, метро, в підвалах. Намагайтеся уникати користування мобільним телефоном у таких умовах, бо інтенсивність його електромагнітного випромінювання збільшується в кілька разів. 
Намагайтеся не розмовляти довше трьох хвилин. Між розмовами робіть перерви не менш як на 15 хвилин. Стежте, щоб загальна кількість розмов за добу не перевищувала однієї години.
 

МОБІЛЬНІ ТЕЛЕФОНИ ТА ДІТИ  
Все частіше зарубіжні дослідники намагаються привернути увагу споживачів до небезпеки, яка йде від звичних холодильників, мікрохвильовок та мобільних телефонів. Можливо, незабаром на біг-бордах з’являться застереження на кшталт: "Міністерство охорони здоров'я застерігає: мобільний може викликати захворювання на рак"? Але поки такого немає, на сполох почали бити рівненські депутати.
Рішенням Рівненської обласної ради від 21 березня цього року підтримано запит депутата обласної ради Віри Кобилянської щодо негативного впливу мобільних телефонів на здоров’я людини та необхідність заборонити використання в школах області мобільних телефонів учнями, а також перевірити дотримання допустимих норм випромінювання станціями стільникового зв’язку та антенними ретрансляційними вежами, розташованими на території області.
— Настав час заборонити використовувати мобільні телефони у школі та й обмежити взагалі для дітей до 18 років, — переконана голова постійної комісії облради з питань охорони здоров’я, депутат Рівненської обласної ради Віра Кобилянська. — Це не тільки відволікає дітей від навчального процесу та заважає роботі вчителя, але й дуже шкідливо для здоров’я. Дані щодо негативного впливу мобільного зв’язку на організм людини, а особливо дитини, є у багатьох зарубіжних дослідженнях. Загроза пов’язана з радіосигналами мобільних телефонів, які впливають на хімічні процеси в організмі і призводять до появи стресових білків. Особливо небезпечні мобільні телефони для дітей у віці до 14 років, організм яких ще не сформувався. 
Якщо користуватися телефоном більше 45 хвилин на день, а це відбувається досить часто, підкреслює Віра Григорівна, починаються немотивовані головні болі, порушується сон. 
— Часто навушники, якими користуються діти, не знижують, а приблизно втричі підсилюють, як своєрідні антени, шкідливу дію телефону. Шведські вчені дослідили: мобільні телефони призводять до порушення сну, головних болів, безсоння, дратівливості. Великим є ризик не тільки зниження слуху, але й виникнення пухлин. На жаль, такі дослідження у нас не проводяться, і категорично заборонити використання телефонів дітьми ми не можемо, але необхідно, щоб батьки знали про існуючий ризик. 
Обласна рада підтримала ініціативу Віри Кобилянської та направила запит Рівненській обласній державній адміністрації, обласній санітарно-епідеміологічній станції та Рівненській філії відкритого акціонерного товариства «Укртелеком» для розгляду і підготовки матеріалів на сесію обласної ради. 
— Ми на сто відсотків підтримуємо ініціативу Віри Кобилянської, — прокоментував ситуацію заступник головного лікаря Рівненської обласної СЕС Роман Сафонов. — У будь-якому разі користування цим видом зв’язку має бути контрольованим. Є спеціальні медичні рекомендації, згідно з якими для дітей до 14 років розмови по сотовому не мають бути довше чотирьох хвилин поспіль. Коли за цим не слідкують батьки, відповідальність несуть викладачі, які фізично не можуть цього зробити. Ми не ставили б питання категорично, що розмови по мобільному треба припинити взагалі. Є тисячі публікацій на цю тему, які суперечать одна одній. Говорити ж про це у гігієнічному розрізі можна тільки після тривалого спостереження за наслідками користування мобільними телефонами. Чисто гіпотетично можемо сказати, що така позиція виправдана. Інша річ, що однозначно стверджувати про негативний вплив сотових на організм важко, але враховуючи, що це діти — краще перестрахуватися і обмежити використання цього виду зв’язку розумними потребами.
На жаль, такі дослідження у нашій країні не ведуться. І тому, як справедливо зауважують лікарі, відкидати цей засіб зв’язку, не можна, хоча б чисто з психологічних міркувань.
— Електромагнітні хвилі, які виділяють мобільні телефони, є досить потужними, вони впливають навіть на звичайний радіоприймач, а наш мозок набагато чутливіший, ніж банальний резистор, — стверджує дитячий лікар-психіатр обласного центру психічного здоров’я населення Василь Галябар. — В Україні досліджень щодо шкідливості мобільних телефонів не проводилося, вони надто дорогі. Але медична література вказує на зниження уваги, поширення вегетодистонічних явищ у зв’язку з використанням мобільних телефонів. Це шкідливо для всіх, і для дорослих, і для дітей. Та, на мою думку, важливіше інше. Зараз мобільний телефон — більше іграшка для дітей, особливо середнього і молодшого шкільного віку. Вони частіше використовують його не за прямим призначенням, як засіб комунікації, а як плеєр або фотоапарат. Тому, як і прийнято в цивілізованому світі, дітей треба привчати користуватися мобільним телефоном за необхідністю, а приходячи на заняття, виключати. А ось повністю забороняти використання мобільних телефонів лікар теж не радить. Адже на сьогодні більшість дітей не вважають своє життя повноцінним без мобільного зв’язку. Це йтиме всупереч усталеним традиціям молодіжної субкультури і дитина буде виглядати «білою вороною», що не дуже комфортно у психологічному плані. 

Вплив на здоров'я дітей.

Батьки не повинні дозволяти користуватися мобильниками дітям, яким ще не здійснилося 8 років. Ті, кому від 8 до 14, можуть користуватися стільниковими телефонами тільки у випадку гострої необхідності. Про це заявивши напередодні професор Вільям Стюарт, ведучий британський експерт в області випромінювання від мобільних телефонів і його впливу на здоров'я людини. Однозначних доказів того, що що випускають мобильником хвилі можуть впливати на здоров'я, у вчених немає. Однак, як говорити професор Стюарт, попередні результати нових досліджень показують, що електромагнітне випромінювання від мобильников може впливати на організм. Особливо сильним воно може бути у випадку з дітьми. Їхня черепна коробка тонше, а мозок перебуває в стадії розвитку, пояснивши Стюарт. 

Після заяви Вільяма Стюарта британська компанія, що випускає мобильники для дітей у віці від 4 до 8 років, оголосила про припинення продажів таких телефонів. За словами представника компанії, продажі зупинені до появи нових даних про можливу шкоду телефонів для дитячого здоров'я.
 

Пухлина мозку
Діти, молодші восьми років, не повинні користуватися мобільними телефонами. Таку пораду батькам дають учені, які дійшли висновку: якщо діти користуватимуться "мобільниками”, існує великий ризик того, що в них виникне пухлина мозку. Відкриття науковців викликало паніку в індустрії виробництва цього засобу зв’язку. Британська компанія, яка випускає телефони для дітей у віці від чотирьох до восьми років, негайно припинила виробляти цю продукцію.

З 2000 року кількість мобільних телефонів у мешканців Великобританії подвоїлася і досягла 50 мільйонів. За такий самий період часу число дітей у віці від п’яти до дев’яти років, які користуються стільниковим зв’язком, зросло вп’ятеро.

У доповіді "Вплив мобільних телефонів на здоров’я” голова Національної ради із захисту від радіації, професор Вільям Стюарт пише про результати чотирьох досліджень. Дослідження, яке проводили впродовж року у Швеції, довело: в людей, які користуються мобільними телефонами, зростає ризик виникнення пухлини мозку.

Водночас дослідження, яке проводили в Голландії, показало, що використання таких телефонів впливає на когнітивні здібності людини. Внаслідок роботи німецькі вчені виявили, що в осіб, які проживають біля телефонних станцій, збільшується ризик занедужати на рак. Ще одне дослідження, профінансоване Європейським союзом, засвідчило, що випромінювання від мобільного телефону руйнівно діє на клітини організму.

"Усі ці дослідження потрібно перевірити, проте ми не можемо проігнорувати їхніх результатів”, – зазначив професор Стюарт, повідомляє Іnopressa.ru. За його словами, в кожному разі ризикові насамперед піддаються люди більш молодого віку. Професор вважає, що, з огляду на можливий ризик для здоров’я, дітям у віці від чотирьох до восьми років недоцільно дозволяти користуватися мобільним телефоном. Що стосується дітей восьми-чотирнадцяти років, то це вже їхні батьки повинні зважити всі "за” та "проти” і вирішити, чи потрібний він дитині.

11 січня цього року Девід Харт, генеральний директор Національної асоціації директорів шкіл, закликав заборонити використовувати в школах мобільні телефони. Компанії, які випускають ці апарати, вважають, що наразі не представлено достатньо доказів негативного впливу цього засобу зв’язку на здоров’я.

Всесвітня організація охорони здоров’я планує опублікувати доповідь, у якій буде проаналізовано сотні досліджень із проблем впливу мобільних телефонів на здоров’я та яка розставить усі крапки над "і” в цьому суперечливому питанні.
 

Ризик для здоров’я

Акустичні сигнали викликають легкі форми пухлин акустичного нерва.

Дослідження, проведене у Швеції, показало, що ризик виникнення таких пухлин зростає вдвічі в людей, які користуються мобільними телефонами. Такі пухлини виникають з того боку голови, до якого людина прикладає слухавку "мобільника”. До речі, пухлини акустичного нерва можуть призвести до глухоти. Їх можна вилікувати за допомогою хірургічної операції. Здебільшого вдається зберегти слух пацієнта.

Кількість людей, у яких з’явилася пухлина мозку, за останні 30 років збільшилося на 45%. Причин, що викликають пухлину мозку, до кінця не вивчено, тому складно визначити фактори ризику для цього захворювання.
 

Експерти

Опубліковані на сьогоднішній день дані свідчать про безпеку мобільних телефонів для здоров'я людини. Проте , британські вчені не виключають, що довгостроковий вплив цих пристроїв може бути пов'язане з підвищеним ризиком розвитку онкологічних захворювань. У черговому звіті незалежної Дослідницької програми "Мобільні телекомунікації й здоров'я" (Mobіle Telecommunіcatіons and Health Research Programme, MTHRP) созданой шість років тому з ініціативи уряду Великобританії й операторів мобільного зв'язку, підсумуються результати 23 досліджень, у яких оцінювалися ризики, пов'язані з електромагнітним випромінюванням стільникових телефонів, а також базових станцій і антен операторів мобільного зв'язку.

Експерти визнають мінімальним ризик таких наслідків впливу електромагнітного випромінювання як перегони кров'яного тиску, зміни серцевого ритму, головні болі й нудота. Незначне збільшення ризику розвитку пухлин мозку й слухового нерва, виявлене дослідниками, перебувало в межах статистичної погрішності. У той же час, наявні дані не дозволяють остаточно виключити підвищений ризик розвитку злоякісних новоутворів, особливо при тривалому користуванні мобільним зв'язком.

За словами президента MTHRP професора Лоури Чэллиса (Lawrіe Challіs), основною проблемою всіх наявних на сьогоднішній день наукових праць у цій області є вкрай незначне число учасників, що користувалися мобільними телефонами більше десяти років, тим більше що розвиток ракових пухлин часто починається через десять або п'ятнадцять років після початку канцерогенного впливу.

Зв'язок паління з раком легенів, наприклад, удалося підтвердити тільки після аналізу даних досліджень, що тривали 10 і більше років. Експерти MTHRP також відзначають, що в цей час практично невивченим залишається зв'язок використання мобільних телефонів з такими захворюваннями як хвороба Альцгеймера або паркінсонізм.

Незважаючи на відсутність даних про шкідливий вплив мобільних телефонів, британські медики не рекомендують користуватися мобільним зв'язком дітям молодше восьми років. Крім того, у Великобританії забороняється зведення базових станцій мобільних операторів у безпосередній близькості від шкіл і дошкільних установ.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.